MB Silesia Club Poland
www.mb.slask.pl

Foto Relacje MB - W108 (lub 109) ... co o tym s?dzicie ...

mercik - 17-02-2009
Temat postu: W108 (lub 109) ... co o tym s?dzicie ...
Witajcie.

Wczoraj wracaj?c do domu natrafi?em na to czarne cudo :shock: . "Zaatakowalem" ?one w?a?ciciela i jest szansa, ?e sprzeda :lol:

Dzisiaj zaopatrzony w aparat posatnowi?em podzielic sie z Wami, aby?cie zobaczyli i ewentualnie poparli mnie w zakupie lub zniech?cili.

Na obecn? chwile nie wiem ile beda chcieli za autko ...., dlatego pytam Was - jak my?licie ile mo?na da? za niego ? ...(wiem, ?e najlepiej jak najmniej) ... w jakich cenach bywaj? takie zabytki w takim stanie? A i z ciekawosci mo?e ktos wie jaka jest cena ju? po remoncie.

Opr?cz tego co wida?, to babka m?wi?a, ze pono? motor i skrzynia jest sprawna :roll: ale osobi?cie nie wierze, dop?ki nie odpale go.

Troch? mnie zastanawiaj? tylne ?wiat?a - bywa?y takie w tym typie?

Doradzcie, czy warto - jeszcze nigdy nie zajmowalem si? odrestaurowaniem samochodu. Osobi?cie mysl?, ?e je?lie cena b?dzie na moj? kiesze?, to chyba warto by si? skusi? ...... nawet nie wiem gdzie prztrzymywa?, ale co tam.....

O to fotki:




































Porad?cie, co myslicie o tym wynalazku.

Pozdrawiam.

Gucio SLR - 17-02-2009
Temat postu:
Tylne lampy s? od W116 , a auto to chyba W108 ;-)
Co do koszt?w - Ja tam nie wiem jakie mog? by? koszta remontu tego.

P.S Gdzie ten w?z stoi ? :lol: ;)

mercik - 17-02-2009
Temat postu:
Gucio SLR napisał/a:
P.S Gdzie ten w?z stoi ?


..... uuuuuu ..... do?? kawa?ek drogi, odemnie z 10 km, ale od Was (silesia) to z jakies 1500 km :-D

Gucio SLR - 17-02-2009
Temat postu:
Aha , my?la?em ?e w okolicy :-D
misza - 17-02-2009
Temat postu:
hmmmmmm ktos nieladnie wyspawal tylek tego auta... pewno bylo to latwiejsze niz kupic po dwonie oryginalne lampy... a jesli tak naprawde bylo to pewno patento w tym aucie nie brakuje czyli moze to byc mina :roll:
srbenda - 17-02-2009
Temat postu:
Wcale ?le nie wygl?da ;) Je?eli b?dzie tanio to warto kupi? i poczeka? na lepsze mo?liwo?ci finansowe, a wtedy porz?dnie odrestaurowa?. Rdza bardziej wygl?da na powierzchniow? ni? na mocne w?ery ale to trudno zobaczy? na zdj?ciu. Zobacz czy wn?trze jest ca?e i czy s? prze??czniki itp. Drobiazgi potrafi? by? kosztowne ;)
BTW To jest Grecja? Bo architektura jakby troch? Ba?ka?ska :?

przemek - 17-02-2009
Temat postu:
skarbonka bez dna :roll:
Harrington - 17-02-2009
Temat postu:
To je W 108 lampy ma takie jak w wersji USA ( oczywi?cie te z przodu ;)lecz w?tpi? by przyjecha? zza oceanu

je?eli kto? chce poczyta?:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mercedes-Benz_W109

mercik - 17-02-2009
Temat postu:
Dzieki wszystkim za informacje (oczywiscie wci?? czekam na wszelkie inne).

Harrington, czytalem juz te dane z Wiki, a co do
Harrington napisał/a:
lecz w?tpi? by przyjecha? zza oceanu

to w tym wypadku jest to akurat mozliwe - wypytam w?a?cicieli jak to wygl?da?o.

srbenda napisał/a:
Je?eli b?dzie tanio to warto kupi? i poczeka? na lepsze mo?liwo?ci finansowe

tak planuje, przy czym kasiurka cena "tego stanu" bedzie mia?a decyduj?cy wplyw na decyzje.

misza napisał/a:
to pewno patento w tym aucie nie brakuje czyli moze to byc mina

przy najbli?szej okazji (podczas spotkania z obecnym w?a?cicielem) pstrykne jeszcze kilka fotek i wrzuce tutaj i moze akurat nie bedzie tak ?le :wink:


Czekam na dalsze Wasze przemy?lenia.

Pozdrawiam

addi-bvb - 18-02-2009
Temat postu:
przemek napisał/a:
skarbonka bez dna :roll:

No prawie ,jezeli jest kompletny,ma pare exstras i niy po wielkim wypadku to musisz wiedziec ,ze jak robisz duzo zeczy sam to musisz ok.5000€ zainwestowac !!!!!
Ma b.dobry motor i automatic przy kierownicy a to jest plus !
pozdro
addi

Skaecik - 18-02-2009
Temat postu:
fajny, je?li nic mu nie dolega powa?nego to go bierz... a ten ty? to mu nie?le zeszpecili :evil:
Harrington - 18-02-2009
Temat postu:
Tak dla por?wnania:

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C7148207

nie przemawia do mnie licznik w km, brak el. szyb i dodatkowych bocznych ?wiate?. je?eli zmienili ?wiat?a z ty?u to mo?e i z przodu. Ale fachowcem nie jestem wi?c mog? si? myli?

pozdro

D.J. - 18-02-2009
Temat postu:
Jak kupisz to musisz sie liczy? z naprawd? duzymi wydatkami, kup? czasu, du?? ilo?ci? roboty i nieraz wyrzecze?. Ale warto :)
MajsterGarage - 19-02-2009
Temat postu:
Skaecik napisał/a:
je?li nic mu nie dolega powa?nego to go bierz

Auto jest raczej do odbudowy, a nie do naprawy takiej jak np: wymiana przednich b?otnik?w...


Jedna fajna rzecz kt?ra jest w tym aucie to dzwignia zmiany bieg?w w kierownicy, no i mo?e te d?ugie tylne drzwi :P

mercik - 19-02-2009
Temat postu:
..... oj Tak - wiem i licz? sie z tym, ze i czasu i kasy bedzie potrzeba do odbudowy autka.

Albo przez weekend, albo z poczatkiem tygodnai bede rozmawial z wlascicielem, oczywysicie dam znac czego sie dowiedzialem i popre zdjeciami.

Tez sie zastanawiam nad tymi swiat?ami i szkoda ze szyby na krbke, ale faktycznie avtomat w kierownicy jest "milutki"....
W mojej decyzji du?o zale?y od tego jaki jest stan mechaniki, ale tego ju? nie dlugo si? dowiem - przynajmniej informacyjnie :P

pozdrawiam
p.s.
.... im czesciej ogladam zdjecia tego typu po odbudowie, tym bardziej si? "zara?am" .... nie moge doczekac sie spotkania z wlascicielem - ciekawe czy mnie "zastrzeli" cen? :roll:

MajsterGarage - 19-02-2009
Temat postu:
mercik napisał/a:
W mojej decyzji du?o zale?y od tego jaki jest stan mechaniki

My?lisz, ?e auto stoj?ce ju? do?? d?ugo "przy p?ocie" bedzie w dobrym stanie mechanicznym, w dodatku auto z lat 70?
Pisz?c odbudowa mia?em namy?li odbudowe wszystkich element?w auta tj: nadwozie, silnik, zawieszenie...

mercik - 19-02-2009
Temat postu:
MajsterGarage napisał/a:
"przy p?ocie" bedzie w dobrym stanie mechanicznym


:) - pewnie, w ko?cu to Mercedes :D , a tak powa?nie, to mam na mysli, oby tylko wszystko w rozsypce nie by?o - wiadome, ?e bedzie trzeba rozbi?rke zrobi? i wtedy si? wyjasni.

t.king - 20-02-2009
Temat postu:
jak masz na zbyciu 30 -40 tys. to bierz i si? nie szczyp 8-)
cena zakupu ,to b?dzie najni?sza pozycja w twoich wydatkach :-D
powodzenia :P

mercik - 20-02-2009
Temat postu:
a, wiec witajcie!

przed chwila rozmawialem z wlascicielem, ktory mi oznajmil, ze niestety auta nie bedzie sprzedawal :?

... no c?? ..... b?dziem ?owi? ewentualn? nastepn? okazj? .... chyba ze gosciu jednak zdecyduje sie na sprzedaz w niedlugim czasie 8-)


pozdrawiam
p.s.
nie poznalem ani ceny, ani dokladnie stanu autka...

blashka - 20-02-2009
Temat postu:
I tak my?la?em ,?e Ci? zastrzeli cen?...
mercik - 20-02-2009
Temat postu:
blashka napisał/a:
I tak my?la?em ,?e Ci? zastrzeli cen?...


.... nieeee .... niestety ceny nawet nie pozna?em .... poprostu gosciu powiedzia? ze obecnie nie chce sprzedac ..... :x

blashka - 20-02-2009
Temat postu:
Na 5, 6 ty? i tak nie by?o co liczy?, za szrota tyle si? daje, do remontu , po remoncie mozna sprzeda? za 35 do 55 ty?, Madonna taki ma :grin:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group