XV Zlot MB Silesia Club Poland w Szymocicach
6 stycznia 2020

Lany poniedziałek 2023 plakat
Pod koniec września 2019 roku w Szymocicach odbył się XV zlot naszego klubu. Tym razem organizacją zajęła się ekipa z okolic Rybnika i Raciborza. Bazą zlotu był ośrodek “Leśna Polana”, gdzie spaliśmy w domkach kempingowych. 

Pierwszy wieczór zlotu spędziliśmy przy wspólnym ognisku, śpiewając, śmiejąc się i rozmawiając. 

Dzień drugi zaczął się od rajdu turystycznego, zwiedzając ziemię raciborską. Trasa obejmowała m.in. Szymocice, Kuźnię Raciborską, Solarnię i Rudy. Podczas rajdu uczestnicy musieli wykazywać się różnymi zdolnościami podczas konkurencji sprawnościowych, m.in. strzelaniem z wiatrówki i slalomem ślepca. 

Po rajdzie udaliśmy się autokarem do Raciborza w celu zwiedzania jednego z najstarszych spośród czynnych browarów, którego historia sięga XVI wieku. Dowiedzieliśmy się co nie co o obiekcie, o historii warzenia piwa i o tym jak wygląda aktualnie proces produkcji piwa. Po wszystkim udaliśmy się na najbardziej wyczekiwaną część wycieczki, czyli degustację. 

Wieczorem oprócz wspólnego ogniska odbywał się test wiedzy o marce Mercedes-Benz, a domek organizacyjny liczył punkty z rajdu i innych konkurencji. 

Ostatni dzień połączyliśmy ze spotem dla chętnych, w efekcie czego pod główną atrakcją zgromadziło się kilkadziesiąt Mercedesów. Do atrakcji, czyli kolejki wąskotorowej w Rudach jechaliśmy w kolumnie samochodów. 

Na miejscu oprócz obowiązkowej przejażdżki zabytkową kolejką odbyło się rozdanie nagród i dyplomów. Zlot zakończyliśmy wspólnym zdjęciem uczestników. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze zlotu w naszej Galerii oraz na Facebooku.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.