MB Silesia Club Poland
www.mb.slask.pl

Auto detailing - kr?tkie pytanie i kr?tka odpowied?

tadek - 03-08-2016
Temat postu: kr?tkie pytanie i kr?tka odpowied?
jak w temacie (kosmetyka samochodowa)
actros - 22-09-2016

Macie jaki? dobry p?yn do szyb? Kiedy? mylem szyby voightem nanoglasem dzia?a? tak samo dobrze jak wasz Citrus :grin:
tadek - 22-09-2016

P?yn do szyb to nasza duma :) nie smu?y, szybko odparowuje praca z nim to przyjemno??. Ma jedn? wad? nie mo?na go pokazywa? swojej kobiecie bo zabierze i nie odda :D
koncentrat 10:1
http://www.sklepcarchem-s...amochodowych/93
gotowy produkt
http://www.sklepcarchem-s...amochodowych/92
i szmatka jako idealne po??czenie
http://www.sklepcarchem-s...ibra-do-szyb/79

Bekon90 - 23-09-2016

U?ywam gotowego p?ynu Glass Cleaner, bardzo polecam.
Tak?e do domu.

actros - 01-10-2016

Tadek chcia?em zam?wi? te p?yny , tylko z forumow? zni?k? :grin: Jak z?o?y? zam?wienie ,?eby naliczono rabat , bo ostatnio zamawia?em na Waszej stronce i rabatu nie by?o...
MartinezTychy - 01-10-2016

actros napisał/a:
bo ostatnio zamawia?em na Waszej stronce i rabatu nie by?o...


Rabat jak ma by? to niech b?dzie i tego si? trzymajmy.

tadek - 02-10-2016

Rabat nie jest ustawiony na sklepie. Zaprzyja?nione kluby-fora jak mb silesia oczywi?cie rabat maj? ale aby go otrzyma? nale?y zarejestrowa? si? w sklepie a nast?pnie napisac pw do jakiego konta ma zosta? przydzielony tzn do jakiego maila.
Pozdrawiam

actros - 02-10-2016

Ok. Zam?wienie z?o?one ,a e mail poszed? na PW.
Pozdrawiam ;)

tadek - 02-10-2016

Dzi?kuj? odpowied? r?wnie? polecia?a.
actros - 15-10-2016

Troszk? p??no ,ale dzi?ki serdeczne za udzielenie rabatu i dodanie gratis?w :grin:
tadek - 15-10-2016

r?wnie? dzi?kuj
actros - 16-10-2016

Czym najlepiej czy?ci? dywaniki gumowe ?eby mia?y wygl?d jak nowych? Musz? przyzna? ,?e b?oto na czarnych dywanikach wygl?da fatalnie...
typ2006 - 16-10-2016

Aktualnie na rynku kr?luje Shiny Garage Pure Black Tire Cleaner. Jeszcze jeszcze ADBL Tire and Rubber Cleaner, ale jest dro?szy, przegrywa w testach i nie jest koncentratem do rozcie?czania jak SG. Ew APC w odpowiednim st??eniu, ale nie uzyskasz takich efekt?w jak przy dedykowanych ?rodkach :wink:
Gość - 16-10-2016

do czyszczenia dwyanikow gumowych polecam
http://www.sklepcarchem-s...yszczacy-APC/46
jest to ?rodek pozbawiony rozpuszczalnik?w dzi?ki czemu dobrze doczy?ci nie zmywaj?c barwnika

Bogdan 190 - 16-10-2016

A co do chromu? Potrzebuje usun?? nalotu rdzy i ma?e w?ery...
tadek - 16-10-2016

do usuni?cia nalotu ze rdzy wystarczy u?y? pasty polerskiej i odpowiedniego aplikatora
http://www.sklepcarchem-s...ow-z-lakieru/95
http://www.sklepcarchem-s...-dwustronny/123
i na koniec dobrze je czym? zabezpieczy? np
http://www.sklepcarchem-s...aluminiowych/67

AiM - 20-04-2017

Macie jaki? produkt do czyszczenia/konserwacji plastikowych element?w typu nielakierowane zderzaki b?d? listwy?

Dodatkowo szukam jakiego? ?rodka do deski rozdzielczej w W124, najlepiej matuj?cy ;)

tadek - 20-04-2017

AiM napisał/a:
Macie jaki? produkt do czyszczenia/konserwacji plastikowych element?w typu nielakierowane zderzaki b?d? listwy?

Dodatkowo szukam jakiego? ?rodka do deski rozdzielczej w W124, najlepiej matuj?cy ;)

Pewnie ?e mamy. Do czyszczenia plastik?w i nie tylko przeznaczone jest APC, je?li chodzi o konserwacj? to polecam CarChem Polymer Rubber kt?ry daje fajny mat:)
http://www.sklepcarchem-s...yszczacy-APC/45

http://www.sklepcarchem-s...znych-i-gumy/65

AiM - 20-04-2017

Dzi?kuj? ;)
Podjecha? bym do Was na konsultacionez, ale z czasem krucho.
W jakich godzinach jeste?cie dost?pni?

tadek - 20-04-2017

Codziennie po po?udniu lub sobota. Zapraszam
AiM - 20-04-2017

Czy Polymer Rubber nadaje si? do porowatych powierzchni?
typ2006 - 20-04-2017

AiM, propozycje ode mnie, ?eby? nie musia? si? ogranicza? do jednej firmy: :wink:
- na oba zewn?trzne typy plastik?w w?skiej listwy i dachu 124/190 fajnie siada Shiny Garage Jet Black Exterior Trim Restorer (ta nowsza wersja kremowego koloru) i Koch Chemie Nano Magic Plast Care
- na desce najwi?kszy mat uda?o mi si? osi?gn?? ma?o popularnym Sonax Xtreme Cockpit Efekt matowy, natomiast je?eli chcesz wej?? troch? w satyn? to polecam Funky Witch Mademoiselle

AiM - 21-04-2017

Ciekawe propozycje. Dzi?ki.

Na pewno wypr?bowane "na sobie" ;)
Z kt?rych jeste? najbardziej zadowolony?

typ2006 - 21-04-2017

Zderzaki i listwy mam zalakierowane wi?c je woskuje, ale listwy dachowe i wok?? szyb lec? SG. Wymyte APC (na pierwszy raz mo?na z pomoc? magicznej g?bki) ciemniejszy odcie? utrzymuj? oko?o miesi?ca, krople zno?ne nawet po 2-3 miesi?cach.
We wn?trzu aktualnie u mnie k?ad? Sonaxa, bardzo podchodzi mi jego efekt. Szczeg?lnie teraz w okresie wiosna/lato, kiedy mocniej daje s?o?ce, a na desce dalej utrzymuje si? mocny mat. Dodatkowo jest jednym z najbardziej antystatycznych dresing?w jakie pr?bowa?em. :wink:

AiM - 21-04-2017

Dzi?ki.
My?l?, ?e spr?buj? Jeta i Funky Marmolad? :lol:

Bogdan 190 - 22-04-2017

Ja dzi? odebra?em na pr?be
-Car Chem Glass Concentrate...?ona chwali...co? mia? by? lemon a dosta?em bubbblegum i je dym :D
-Car Chem Car Care Shampo...jutro test :D
-Car Chem Citrus Cleaner APC koncentrat
ma?o bo ma?o ale zobacz? potestuje...

AiM - 23-04-2017

Ja jeszcze kompletuje zestaw ;)

Panie Tadku - co polecacie do usuwania starych pow?ok?
Np woski czy inne dressingi na nielakierowanych zderzakach?

Na razie chcia?bym zaj?? si? plastikami na zewn?trz i tapicerk?, ale w przysz?o?ci poprawkami lakieru i miejscow? polerk?.
Wiem, ?e jest u mnie na?o?ony wosk Waszej Firmy - dodatkowo utwardzany lampami.
Wobec tego pytanie - czy m?j w?z by? u Was na detailingu?
Chcia?bym si? dowiedzie? jakie pow?oki u mnie siedz? i jak je i czym traktowa?.
W?z by? przygotowany w okolicach wakacji, od tej pory myty jakie? 5-7 razy. Pow?oka wci?? ma si? dobrze, co wida? po zachowaniu wody.

Chcia?bym na chwil? obecn? usun?? to co jest na nielakierowanych zderzakach i od nowa je zabezpieczy?.
Po wakacjach to samo z lakierem. Czeka mnie wype?nianie kilku rys i ubytk?w. Jak przygotowa? powierzchni? pod lakier?

typ2006 - 23-04-2017

AiM, musisz si? okre?li? konkretnie czy masz na?o?on? pow?ok? czy wosk bo to 2 bardzo r??ne kategorie produkt?w, a pow?ok? usun?? wcale nie jest tak ?atwo w przeciwie?stwie do wosku :wink:

Co do plastik?w to te? musisz si? upewni? czy nie masz w studiu na?o?onej pow?oki. Je?eli zwykle smarowid?o to APC + magiczna g?bka i lecisz, ten zestaw ?ci?gnie praktycznie wszystko z plastiku.

Zaprawki i tapicerka to te? osobne, du?e kategorie :razz:

AiM - 23-04-2017

typ2006 napisał/a:
czy masz na?o?on? pow?ok? czy wosk

Na pewno nie jest to ?aden kwarc. Wiem, ?e by? na?o?ony wosk firmy Carchem, do tego utwardzony lampami.
Nic wi?cej nie wiem, a o plastikach ju? w og?le.

Na razie w lakier si? nie b?d? bawi?, bo jak ju? pisa?em, wygl?da na to, wosk nadal spe?nia swe zadanie i szkoda jak na razie tego rusza?.

Chce pobawi? si? plastikami, tapicerk?, szmaty te? wypra?. Po kolei.

Co do lakieru to zapytam George'a - on by? przy przygotowaniach mojej Mercedes do sprzeda?y ;)

typ2006 - 23-04-2017

W?a?nie wygrzewanie w lampach najbardziej mnie zastanowi?o. S? szko?y, ?eby wosk na dob? zostawi? do utwardzenia i wypocenia, ale osobi?cie do niej nie nale?? (tutaj proces mo?na przyspieszy? w?a?nie lampami).

Je?eli chcesz ?ci?gn?? zwyk?y wosk to polecam ADBL Shampoo PRO lub FX Protect Car Shampoo. S? to dedykowane do tego ?rodki, z czego ADBL sam u?ywam i polecam. Koncentracja 20ml/10L daje spokojnie rade na wi?kszo?? jeszcze jako tako trzymaj?cych si? LSP, a dodatkowo mo?na go u?ywa? do odtykania pow?ok. Je?eli mocy braknie to zawsze zwieszam st??enie do 30ml/10L lub dolewam troch? mocnego APC i ju? nic mu si? oprze, nawet ?wie?e Fusso (chocia? wymaga 2 my?). :wink:

Co do plastik?w to zostaje Ci metoda pr?b i b??d?w. Je?eli nie zejdzie po podanej wcze?niej kombinacji, znaczy ze to pow?oka.

Przy tapicerce masz 3 wyjscia:
- ?ci?gniecie obi? i wypranie normalnie w pralce
- pranie ekstrakcyjne
- pranie specjalnymi ?rodkami na sucho (najmniej pracy i bez sprz?tu, ale i efekt najmniejszy)

AiM - 23-04-2017

typ2006 napisał/a:
Je?eli chcesz ?ci?gn?? zwyk?y wosk

Sam APC nie wystarczy?

Co? tam jeszcze jaki? nablyszczacz by?...
Co do plastik?w to nie wiem czy w og?le co? tam na?o?yli, a mo?e pojechali tym samym woskiem? :583:

Tapicerk? b?d? chcia? wypra? odkurzaczem pior?cym wypo?yczonym z Komfortu :lol:

Poczekam jeszcze co odpisze George, a i mo?e Tadek te? si? wypowie.
A? tak mi si? nie spieszy - na razie za zimno na takie zabawy. Przed chwil? grad lecia? :?

typ2006 - 23-04-2017

AiM napisał/a:
Sam APC nie wystarczy?

Oczywi?cie ?e wystarczy, ale w mocnym st??eniu (1:10?), a to nie dzia?a dobrze na plastiki i gumy. Nab?yszczacz to obstawiam jaki? QD, ale to nie stanowi tutaj najmniejszego problemu.

AiM napisał/a:
Co do plastik?w to nie wiem czy w og?le co? tam na?o?yli, a mo?e pojechali tym samym woskiem? :583:

Odpada. 99% wosk?w na plastiku zostawia bia?y nalot, kt?ry jest bardzo widoczny i bardzo uporczywy.

AiM - 24-04-2017

Po d?ugiej rozmowie z jegomo?ciem, kt?ry pracowa? nad moim automobilem zanim go kupi?em, stwierdzi?em, ?e na razie w kwestii lakieru b?d? utrzymywa? istniej?cy stan i wypr?buj? szampon w woskiem firmy Carchem, a po wakacjach zdecyduj? czy si? bior? za poprawki czy tylko p?jdzie wosk jaki? lepszy. Sugestia tego pana by?a taka ?eby lepiej za duzo nie malowa? i zostawi? ori - z ma?ymi ledwo widocznymi wadami, ale ori. Tak w skr?cie wynik?o z p??godzinnej rozmowy :)
Ale du?o racji w tym mia? i sam si? od pocz?tku zastanawiam czy tak daleko i??.

Wi?c na razie zajm? si? reszt?:
Wash and Wax - do mycia
APC Citrus - og?lnie ;)
Clarity Glass - do szyb
Funky Witch - do kokpitu itp
Shiny Garage Jet - do nielakierowanych plastik?w na zew
Stary poczciwy Automax - do chrom?w. ( Oby dalej by? taki jak kiedy? ;) )

No i oczywi?cie wszelkie dedykowane szmatki, g?bki, aplikatory i cuda wianki :roll:

Pr?by i efekty kiedy? tam zostan? ukazane w moim w?tku, ze wzgl?du na kiepsk? pogod?, brak ch?ci i czasu :D

typ2006 - szkoda, ?e nie pogadali?my na zlocie. W?z Tw?j widzia?em. Mam na zdj?ciu

<spoko>

ciechu00 - 24-04-2017

Cytat:
Stary poczciwy Automax - do chrom?w. ( Oby dalej by? taki jak kiedy? ;) )


AiM Je?li nie da rady to ja mog? poleci? szwajcarsk? past? polersk? Amstutz Amglos, efekt ?wietny ;) U?ywa?em jej ostatnio co prawda do aluminium, ale na chromie te? powinna si? sprawdzi?. Jedyny minus to niestety cena :?

typ2006 - 24-04-2017

AiM, je?eli mog? to znowu Ci namieszam :D Zwolennik?w szampon?w z woskiem nie jestem, droga na skr?ty jest nieop?acalna na d?u?sz? met?.

Nie wiem jak cz?sto auto myjesz, ale w moim przypadku kiedy staram si? to robi? co tydzie?, max 2, wole oblecie? auto pian? i szamponem neutralnym dla wosk?w i je?eli widz?, ?e hydrofobowo?? LSP s?abnie (a jeszcze nie pora lub ch?ci na now? warstw?) to do gry wchodzi QD. Wiele jest na rynku takich, kt?re przez 2 tygodnie-miesi?c daj? zrzut wody jak pow?oki i look podbijaj? du?o bardziej ni? polimery w szamponie :wink:

Co do listy to nie ma si? do czego przyczepi? (ew do sposobu mycia j/w), jedynie za ma?a r??norodno?? firm, ale to z czasem kolekcja ro?nie :razz: Jedynie ?rodek do metali zmieni?bym na Autosol, w tej kasie jest bez konkurencji.

AiM napisał/a:
szkoda, ?e nie pogadali?my na zlocie. W?z Tw?j widzia?em. Mam na zdj?ciu

Relacje widzia?em, zdj?cie zachowa?em. Ka?de zainteresowanie moim z?omkiem skrz?tnie archiwizuje. Je?eli chcesz pogada? to zapraszam na maj?wk? na Rybnik Klasyczny, tam ju? nie b?d? taki zabiegany jak na Lanym :wink:

AiM - 24-04-2017

typ2006 napisał/a:
znowu Ci namieszam

Zostan? na razie przy swoich hmmm...typach ;) W ko?cu to dopiero pierwsza pr?ba, a tych b?dzie pewnie wiele. Po?(m)yjemy, zobaczymy :lol:
typ2006 napisał/a:
szampon z woskiem - droga na skr?ty

Nie chc? zast?powa? wosku szamponem z woskiem.
typ2006 napisał/a:
jak cz?sto auto myjesz

5-7 razy...umy?em to auto odk?d je mam :smt082
Przez zim? sta?o w gara?u, dopiero teraz chce J? troch? rozrusza? :roll:
typ2006 napisał/a:
?rodek do metali zmieni?bym na Autosol

Te? trzymam si? swojego ;)
Lata temu u?ywa?em Automax do chrom?w ... w Trabancie :) i nawet z aluminiowymi listwami dzia?a? cuda. Wtedy by? w takiej zielonej, a potem niebieskiej, metalowej tubie :)
Ten nowy pewnie ju? inny jest, ale chromy w Mercu mam w ?wietnym stanie - chc? se po prostu przejecha? gwiazd? na masce, bo ciut za?niedzia?a :roll:
typ2006 napisał/a:
zapraszam na maj?wk? na Rybnik Klasyczny

Powiem tak:
Bardzo chcia?bym by? i postaram si?, ale nie jest to do ko?ca ode mnie zale?ne.

typ2006 - 24-04-2017

I bardzo dobrze, nic na si?e. Tak jak pisa?em, jak ju? si? zacznie to kolekcja szybko ro?nie, niestety zazwyczaj w zastraszaj?cym tempie :D

AiM napisał/a:
Nie chc? zast?powa? wosku szamponem z woskiem.

Nawet jakby? chcia? to nie dasz rady :wink: Sugerowa?em tylko, ?e je?eli chcesz uskuteczni? szybkie mycie z od?ywieniem LSP to s? inne, mo?e bardziej czasoch?onne, ale efektywniejsze metody.
Szamponu z woskiem u?ywam tylko w ostateczno?ci i zazwyczaj u kogo? (auta bez LSP) lub gdy nie ma czasu na dalsze zabawy czy nawet suszenie.

AiM - 24-04-2017

typ2006 napisał/a:
Szamponu z woskiem u?ywam ... gdy nie ma czasu na dalsze zabawy czy nawet suszenie.

<spoko>

To mnie utwierdza w przekonaniu, ?e to trafny wyb?r :smt045

Bogdan 190 - 29-04-2017

Sorry ale dla mnie beznadzieja...
http://www.sklepcarchem-s...yszczacy-APC/45

kupi?em aby wyczy?ci? podsufitke w Mojej 190tce...najpierw rozrobi?em 1;20 efekt zero, potem ju? psika?em jak koncentrat....efekt minimalnie brudna szmata co ni? wyciera?em...mam pr?bki na ca?ej podsufitce....od nak?adania na szmate, do p?dzelkowania, i czyszczenia g?bk?....nic....najbardziej jest czyste jak da?em na szmate ludwika ...r?ce opadaj?...

Oczywi?cie ?eby nie by?o-zapraszam wszystkich do poogl?dania do potestowania...mo?e robi? co? ?le??? Na razie podsufitka tylko w jednym miejscu czysta...po ludwiku :shock:

AiM - 29-04-2017

Ja na razie tylko przejecha?em APC nielakierowane plastiki te? 1:20 i po prostu umy?o. No, ale to g?adkie tworzywo, a nie materia?.
Jutro chce zadzia?a? ze ?rodkiem i zobaczymy jak b?dzie.

Mo?liwe, ?e wtar?e? pian? z Ludwika i dlatego efekt ja?niejszej plamy.
Ale co ja tam si? znam.... :smt102

Bogdan 190 - 30-04-2017

Dzisiaj ekspert ma wpa?? typ2006 to oceni ;)
AiM - 30-04-2017

Jak ekspert, to ekspert ;)

Ja u siebie podsufitki nie ruszam nawet, bo si? boj? ?e si? odklei, a na razie jest ?adnie i r?wno przyklejona :roll:

typ2006 - 30-04-2017

Zobaczymy, ocenimy, pomy?limy. Prosz? mi tu od eksperta nie wyje?d?a?, jeszcze du?o mi do takiego tytu?u brakuje :D

Podsufitki nie ma si? co ba?, wystarczy pracowa? z g?ow? :wink:

AiM - 30-04-2017

Czyli mie? r?wno pod sufitem :D
typ2006 - 30-04-2017

Dzisiaj podzia?ali?my w temacie i wnioski s? nast?puj?ce:
- ?rodek mo?e i jest dobry do plastik?w (z opowiada?, sam jeszcze nie pr?bowa?em), ale do czyszczenia podsufitki nadaje si? ?rednio
- przy rozcie?czeniu 1:20 r?wnie dobrze mo?na czy?ci? wod?, efekt to tylko mokry materia?
- rezultaty jak przy dedykowanych do tego ?rodkach w rozcie?czeniu 1:10 da si? uzyska?, ale trzeba la? czysty koncentrat (co wychodzi ma?o ekonomicznie, a materia? i tak jest bardziej przemoczony)
Podsufitka wyczyszczona po mojemu, efekty mo?e b?d? do wgl?du jak w?a?ciciel wr?ci z wyprawy :razz:

tadek - 03-05-2017

Panowie citrus cleaner nie jest dedykowanym produktem do prania a ju? na pewno nie do podsufitki. Tego typu prace wykonuje si? metod? kapsu?kowania a do tego s? inne kosmetyki.
Bogdan 190 - 03-05-2017

To na co jest? Bo zaraz wyjdzie ze trzeba mie? przyczepke specyfik?w aby posprz?ta?-umy? samoch?d...
Nawet w opisie pisze ?e to uniwersalny ?rodek do wszystkiego...Marek widzia? ?e lepszy efekt by? po ludwiku...

actros - 04-05-2017

Ja akurat czy?ci?em tym plastiki i daszek przeciws?oneczny przy podsufitce , wi?c wychodzi na to ,?e mia?em szcz??cie :grin:
tadek - 04-05-2017

Bogdan 190 napisał/a:
To na co jest? Bo zaraz wyjdzie ze trzeba mie? przyczepke specyfik?w aby posprz?ta?-umy? samoch?d...
Nawet w opisie pisze ?e to uniwersalny ?rodek do wszystkiego...Marek widzia? ?e lepszy efekt by? po ludwiku...


Moje fotki jak produkt radzi sobie z zabrudzeniami s? w innym w?tku. To apc jest jednym z lepszych na rynku.

Ju? nie b?d? wchodzi? w szczeg??y jak by? produkt u?yty.
Prosz? poda? na pw nr konta zwr?ce koszt produktu.

typ2006 - 04-05-2017

APC jak to APC nadaje si? do wszystkiego, ale z jednymi rzeczami radzi sobie lepiej, a z innymi gorzej. Do czyszczenia plastik?w i brudniejszych miejsc budy ten wyr?b nadaje si? idealnie, ale mo?e mie? problemy w starciu z dedykowanymi produktami do ka?dego innego zadania osobno. Taki by? jego zamys?.

W praktyce nie polecam prania tapicerki APC, bo materia? po wyschni?ciu mo?e robi? si? lepi?cy i szybko znowu ?apie brud. Podsufitka z kolei wymaga sporego przemoczenia, a dodatkowo zawarte w nim ?rodki mog? si? za bardzo nie polubi? z klejem powoduj?c p??niej bardzo ciekawe efekty wzburzonego morza :wink:

Bogdan 190 napisał/a:
lepszy efekt by? po ludwiku

To prawda, efekt na ju? by? zadowalaj?cy, ale pami?taj, ?e po wyschni?ciu mog? wyj?? plamy z zaciek?w, bo materia? by? mocno przemoczony po tym zabiegu.

actros napisał/a:
czy?ci?em tym plastiki i daszek przeciws?oneczny przy podsufitce

Do tego akurat nadaje si? bardzo dobrze

tadek napisał/a:
Tego typu prace wykonuje si? metod? kapsu?kowania

Po pr?bach tym APC, na ca?o?? podsufitki poszed? bonet Exceedem, b?dzie dobrze :wink:

Bogdan 190 - 04-05-2017

tadek napisał/a:
Ju? nie b?d? wchodzi? w szczeg??y jak by? produkt u?yty.

Prosz? poda? na pw nr konta zwr?ce koszt produktu.


To nie na tym polega...absolutnie nie chce ?adnego zwrotu...p?yn do szyb rewelacja a rozrobiony w wi?kszej proporcji...po prostu jako laik w tych sprawach kupi?em produkt kt?ry w opisie "czy?ci wszystko" dlatego wzio?em ma?e pojemno?ci...czyszczone by?o na szmatce, na g?bce i p?dzelkiem...masa pr?b...dlatego typ2006 zaoferowa? si? ?e przyjedzie i luknie...wi?c tak jak napisa?, jakie? efekty s? po samym koncentracie, w rozcie?czeniu 1;20 to tak choby mycie wod?...jego preparat nie wiem jaki zrobi? robote, jest ja?niej...spr?buje typowe plastiki cho? nie wiem co wyczy?ci bo s? czarne :D spr?buje siwe w stilo ;)

tadek - 05-05-2017

Zaproponowa?em zwrot koszt?w za produkt bo nie zadowolony klient to moja pora?ka. Gdybym wiedzial ze citrus ma wyczyscic podsufitke nigdy bym tego nie polecil. Proporcja.1:20 jest zbyt slaba I tu przyznaje racje, wiem ze w instrukcji jest wzmiannka o wiekszych proporcjach. W stezeniu 1:10 citrus jest wystarczajaco skuteczny w czyszczeniu twardych tworzyw czy materialu.
AiM - 29-05-2017

Kto poleci jaki? dobry wosk do jasnego lakieru oraz nab?yszczacz?
typ2006 - 29-05-2017

AiM napisał/a:
wosk do jasnego lakieru

To nie takie proste (jak zawsze :lol: ):
1) jaki bud?et?
2) lato, zima, uni?
3) trwa?o?? czy look?

AiM napisał/a:
nab?yszczacz

Co rozumiesz pod tym okre?leniem? Quick Detailer czy faktyczny osuszacz/nab?yszczacz?

AiM - 30-05-2017

Ech, takie czasy nasta?y. Jest tego tyle, ?e trudno wybra?.

Syntetyczne woski bardziej trwa?e, cho? chyba zawieraj? jakie? sk?adniki ?cierne :smt102
Nie wiem. Za to naturalne daj? chyba lepszy po?ysk i ?atwiejsze w na?o?eniu.

Mo?e hybryda?

My?la?em o Soft99 Water Block Wax Gloss, lub Collinite 915 Marque D'Elegance, albo co? ze stajni Mequiar's'a - mo?e Mirror Glaze 16, ale nie wiem czy daje rad? przy jasnych lakierach.

Interesuje mnie g??bia, po?ysk i trwa?o??, oraz silny efekt hydrofobowy.
Wiem, takie rzeczy tylko w Erze :)

Cena...hmmm...idealnie by?oby znale?? pr?bki na ... pr?b? ;)

A potem, dla utrzymania efektu po myciu, mo?e... Morning Dew Detailer?... <hmm>

typ2006 - 30-05-2017

Po primo, ?adne woski nigdy nie by?y i nie b?d? ?cierne, od tego masz pasty i p??niejsze [nie wszystkie] cleanery pod wosk.

AiM napisał/a:
naturalne daj? chyba lepszy po?ysk i ?atwiejsze w na?o?eniu

Og?lnie rzecz ujmuj?c to jest jak m?wisz. Syntetyki id? w ?lisko??, krople i trwa?o??, ?eby u?atwi? mycie auta. Naturale id? w look, ?atwo?? i przyjemno?? aplikacji, kt?r? latem mo?na przeprowadza? cz??ciej :wink: Te r??nice jednak coraz bardziej si? zacieraj?, gdy? wi?kszo?? producent?w idzie obecnie w stron? najlepiej sprzedaj?cych si? hybryd.

AiM napisał/a:
Cena...hmmm...idealnie by?oby znale?? pr?bki na ... pr?b?

Testery to dobre podej?cie, chocia? ma?o ekonomiczne. Za po?ow? lub 1/3 ceny pe?nowarto?ciowego opakowania dostajemy jego u?amek. Z drugiej strony przy dobrze opanowanej technice woskowania puch? wosku smaruje si? latami :lol:

Je?eli interesuj? Cie samplerki to zainteresuj si? mark? Dodo Juice, maja chyba najwi?kszy wyb?r syntetyk?w jak i naturali. Je?eli chcia?by? spr?bowa? ropniaka pokroju Coli czy Megs to poluj na sampler Finish Kare 1000P.

AiM napisał/a:
A potem, dla utrzymania efektu po myciu, mo?e... Morning Dew Detailer?... <hmm>

Dobry wosk po myciu, broni si? efektem sam. Je?eli jednak chcesz go od?wie?y? raz na kilka my? to na start proponowa?bym w?a?nie lekko przyciemniaj?cy SG Morning Dew z carnaub? lub syntetyczny Sonax BSD, kt?ry potrafi zadziwi? kroplami jak po pow?oce i to przez d?ugi czas :wink: Obydwa s? do?? uniwersalne i dobrze graja w wi?kszo?ci? dost?pnych wosk?w

AiM - 17-07-2017

https://www.youtube.com/watch?v=BI1H0L8LQEw
george - 18-07-2017

I to jest wyzwanie, a nie tam dwu letnie auta czy?ci
MartinezTychy - 18-07-2017

Sprzet profesionalny,podejscie do tematu tak jak lubie.
typ2006 - 18-07-2017

Powiem kr?tko, pucowa?bym :lol: ?wietny efekt i odratowany egzemplarz. Najbardziej mnie smuci jednak fakt, ?e wi?kszo?ci u?ytkownik?w wystarczy?by widok po zdj?ciu mchu...

PS. niez?a opcja jak na 190, odrazu wida? ?e Ameryka :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group