MB Silesia Club Poland
www.mb.slask.pl

Nasze MB - W124 2.0D

ciechu00 - 24-12-2016
Temat postu: W124 2.0D
Cze??,
Chcia?bym przedstawi? Wam m?j (albo raczej nasz) samoch?d. Oto W124 200D.
Dlaczego nasz? Ano w?a?nie t?umacz?. Postanowili?my z dziewczyn? zakupi? auto, kt?rym b?dziemy doje?d?a? z Raciborza do Opola i z powrotem. Zacz?li?my poszukiwania niezawodnego, w miar? taniego samochodu. Rozwa?any by? pocz?tkowo, a jak?e, VW Golf III :grin: P??niej zacz??em si? rozgl?da? za VW Golf II. Ostatecznie jednak pad?o na Mercedesa W124... i tym sposobem kupili?my sobie taki "ma?y miejski hatchback" ;)

Kilka danych:
- silnik 2.0 Diesel
- skrzynia manualna 4-biegowa
- przebieg: 265ty?. (tyle nabite, ale licznik kr?ci w spowolnionym tempie)
- technicznie auto sprawne, odpala i je?dzi :smile:
- blacharsko bez wi?kszych problem?w (rdzy prawie ?e nie ma)
- lakier troch? w gorszym stanie (przetarcie na tylnym prawym nadkolu)
- wn?trze: MB-TEX Medium Red
- po VIN'ie i wyposa?eniu wida?, ?e ex-taxi

Zdj?cia
na razie mam tylko zdj?cia z og?oszenia + kilka zrobionych na szybko telefonem po op?ukaniu na myjni:











Co do zrobienia
My?l?, ?e auto powoli b?dzie dopieszczane, w najbli?szym czasie planuj?
- zakup felg
- wymiana radia
- wymiana drewienka przy lewarku zmiany bieg?w i samego lewarka
w dalszym planie poprawki lakiernicze




A na koniec bonusowe zdj?cie, rodzinne z typ2006 8-)

Bogdan 190 - 24-12-2016

No wreszcie ;) widze ?e zacnie wygl?do...musza na ?ywca lukny?....
Gucio SLR - 24-12-2016

Fajna taks?wa. To chyba najbardziej wdzi?czne i d?ugowieczne egzemplarze, a d?wi?k tego silnika rozpoznam o 3:28 nad raden obudzony po 1000km jazdy :)
mroczny - 24-12-2016

Fajna taksa, niech s?u?y ;)
AiM - 24-12-2016

Kolor dziwnie mi znajomy :582:
Ci?nienie oleju masz na takim poziomie podczas pracy sinika? :smt017

ciechu00 - 24-12-2016

AiM napisał/a:
Ci?nienie oleju masz na takim poziomie podczas pracy sinika? :smt017

R??nie, czasem na max, czasem na minimum, ale to raczej kwestia czujnika bo olej ?wie?o wymieniany i wszystko ?adnie chodzi

actros - 25-12-2016

Fajnie ,?e si? zdecydowa?e? na Mercedesa :grin:
W pierwszej kolejno?ci albo bym do?o?y? cyrkle na przednie nadkola ,albo lepiej zlikwidowa? te , kt?re s? na tylnych nadkolach. Troch? dziwnie to wygl?da.

Gregor - 26-12-2016

Dobry wyb?r :)))
pozdro :smt006

ciechu00 - 06-01-2017

No i jest, pierwsza niemi?a niespodzianka: Baron zapad? w sen zimowy...

Opole, czwartek, godzina 16:23, -6?C. Schodz? do auta i akumulator pusty. Na szcz??cie mam w baga?niku grube kable rozruchowe. Id? do baga?nika... zamarzni?ty :x Nie chcia? si? w og?le wcisn??, lekko popuka?em i l?d popu?ci?, teraz da?o si? ju? wcisn?? ale baga?nik dalej si? nie chcia? otworzy?... :? Co ciekawe baga?nik dzie? wcze?niej da?o si? otworzy? normalnie. S?ycha? ?e centralny zamek si? rusza, ale nie chce si? otworzy?.
Zadzwoni?em po taxi z kablami, po chwili przyjecha?o i podpi?li?my akumulator. Mimo podpi?cia, nadal nie da?o rady odpali?. Na pocz?tku prawie w og?le nie kr?ci?, po chwili pozostawienia na podpi?ciu ledwo co pokr?ci?, niestety za ma?o. (Wed?ug ojca mechanika - za cienkie kable).
I tak oto musia?em wraca? do domu poci?giem :(

W niedziel? bior? do Opola prostownik i b?d? ?adowa? akumulator. Co do baga?nika, b?d? musia? pokombinowa?. W przysz?ym tygodniu maj? by? ju? dodatnie temperatury to mo?e si? uda otworzy? :lol:

Bogdan 190 - 06-01-2017

Zycie....akum to podstawa...a baga?nik otwiera?e? kluczykiem? Bo mo?e pompka s?abo dzia?a i nie jest wydajna? Drzwi od kierowcy otworzysz mimo padni?tego aku a inne si? nie otworz? jak w pe?ni pompka nie zadzia?a....Jak akum ma zwarcie na p?ytach czyli padni?ty na amen to lepiej nie pod??cza? "prze niego" tylko plus zdj?c i kabel za?o?y? od dawcy prosto na kabel i tak odpali?....inaczej akum po?knie ca?y pr?d....
ciechu00 - 06-01-2017

Cytat:
a baga?nik otwiera?e? kluczykiem?
Niestety kupi?em ju? z rozpierdzielonym zamkiem baga?nika, kluczyk nie wchodzi
Bogdan 190 - 06-01-2017

No to masz odpowiedz czemu sie nie otworzy?..niestety musisz zainwestowa? w aku...my?le ?e no name kupisz za 250z? taki 72Ah
ciechu00 - 06-01-2017

Bogdan 190 napisał/a:
niestety musisz zainwestowa? w aku
jeszcze b?d? go pr?bowa? reanimowa? ;)
Bogdan 190 - 06-01-2017

Jak teraz wy?adowany jest w aucie to przy tym mrozie ju? prawie amen...mo?e go nawet rozerwa?...po prostu zamarznie...aku na?adowany nie zamarznie...
Bogdan 190 - 09-01-2017

I jak? Odpalona bryka?
ciechu00 - 09-01-2017

Bogdan 190 napisał/a:
I jak? Odpalona bryka?
Odpali za 2 dni jak si? pod?aduje akumulator :)

Wyci?gn??em dzisiaj z rana akumulator z auta i podpi??em pod prostownik.
Troch? walki by?o bo okaza?o si?, ?e akumulator trzyma ?ruba 10 a nie 13. Jak by tego by?o ma?o to jeszcze zardzewia?a i bez walki si? nie podda?a.
Aktualnie akumulator przez przynajmniej 2 dni b?dzie siedzia? w ciepe?ku i si? ?adowa? ;) A do Barona wsadza? go b?d? w czwartek albo pi?tek





adios - 09-01-2017

Oj dlugo bedziesz ?adowa? i musz? cie zmartwic bo rezultat bedzie na chwile.

Bedziesz musia? juz my?le? o nowym z dobrym ampera?em prudu rozruchowego.

actros - 09-01-2017

Przyjacielu oszcz?d? sobie nerw?w i czasu. Kup nowy aku i problem z g?owy. No chyba, ?e z tym starym b?dziesz na zaj?cia chodzi? :D
ciechu00 - 12-01-2017

2 sprawy:

1) Akumulator najprawdopodobniej b?dzie kupowany nowy. :? Jakie? propozycje? No name czy markowy? Jakich u?ywacie i polecacie?

2) Jak ju? wspomina?em pod postem AiM b?d? montowa? w aucie lokalizator GPS TK102b, taki o:

Mam te? do niego naklejki:

I tutaj moje pytanie. Nakleja? czy nie? Z jednej strony jest to wskaz?wka dla z?odzieja, ale z drugiej strony mo?e odstraszy?. Jak my?licie?

Avi - 12-01-2017

Nie nakleja?. Opr?cz jawnej informacji dla z?odzieja, to takie naklejki kojarz? mi si? z Polonezem w latach 90 (czy tam pocz?tek dwutysi?cznych) :) Wtedy to by?o cool, ale dzisiaj ju? nie wygl?da to dobrze. Lepiej obklei? samoch?d naklejkami ze zlot?w, na kt?rych by?e?/b?dziesz :)
Gucio SLR - 12-01-2017

Ponad 5 lat mam w beczce BOSCH SILVER 72ah (Taki sam silnik jak twoj) i zawsze pali? jak z?oto. Podejrzewam, ?e teraz jak przyjd? do garazu po dlugiej przerwie tez zapali ;)

Avi napisał/a:
Nie nakleja?. Opr?cz jawnej informacji dla z?odzieja, to takie naklejki kojarz? mi si? z Polonezem w latach 90 (czy tam pocz?tek dwutysi?cznych) :) Wtedy to by?o cool, ale dzisiaj ju? nie wygl?da to dobrze. Lepiej obklei? samoch?d naklejkami ze zlot?w, na kt?rych by?e?/b?dziesz :)


E od Poloneza to daleko :D

mroczny - 12-01-2017

Nie nakleja?! bo z?odziej przyjdzie z tym http://allegro.pl/zaglusz...6663054844.html i po GPS i samochodzie.

Co do aku, to Centra, Varta, Bosch, a jak chcesz co? ta?szego to od paru lat mam Forse, pad? mi tylko raz i to tej zimy, ale to raczej od ci?g?ego odpalania i kr?tkich tras.

Bogdan 190 - 12-01-2017

ciechu00 napisał/a:
No name czy markowy? Jakich u?ywacie i polecacie?

Mam no name za 220z? 74Ah ma4lata zero problem?w, w stilo to samo ale 3latek za 210z? chyba i to samo...i to wi?kszo?? na kr?tkich trasach...mia?em wcze?niej Bosch z serii Silver pad? po roku...gwarancja nieuznana-niedo?adowanie stwierdzili...oszusty zawsze co? znaj?...i od tego czasu nie dam kopy kasy za akum...

ciechu00 - 12-01-2017

Bogdan 190 napisał/a:
mia?em wcze?niej Bosch z serii Silver pad? po roku...gwarancja nieuznana-niedo?adowanie stwierdzili...oszusty zawsze co? znaj?

Zawsze trzeba czyta? co gwarancja obejmuje, warto walczy? o swoje ;)

mroczny napisał/a:
nie nakleja?! bo z?odziej przyjdzie z tym http://allegro.pl/zaglusz...6663054844.html i po GPS i samochodzie.

Tutaj nie do ko?ca si? zgodz?, takie urz?dzenie nie do ko?ca si? sprawdzi. Lokalizator TK102B je?li nie zdo?a z?apa? sygna?u GPS to i tak wy?le lokalizacj?. Co prawda nie b?dzie to lokalizacja z linkiem do map Googla, ale wy?le dane za po?rednictwem GSM, przez kart? SIM po kt?rych mo?na zlokalizowa? po?o?enie nadajnika(Lokalizacja LBS)

A jeszcze co do naklejki to pami?tam jak ojciec w swojej 190 mia? charakterystyczn? naklejk? mi?ka z kluczem ale to by?o od blokady skrzyni bieg?w :grin:

actros - 12-01-2017

Ja zawsze kupuje akumy z Boscha i jestem zadowolony :grin:
adios - 12-01-2017

Cytat:
Boscha i jestem zadowolony
Te? tak m?wi?. Najlepszy wyb?r. Ja bylem w 100% zadowolony :lol:
MartinezTychy - 12-01-2017

Ja Wam powiem tak:
Varta, Centra,Bosch ka?dy chwali co tam mo.
Osobi?cie polecam Bosch.
VW T5 dwa lata nic si? nie dzia?o.
Vito dwa lata brak k?opot?w.

Takie marki jak Kozak,Puma czy Sznajder,Moretti,Bars lepiej omija? du?ym ?ukiem.

A mo?e orygina??
http://allegro.pl/akumula...ars_rule_id=201

AiM - 12-01-2017

MartinezTychy napisał/a:

http://allegro.pl/akumula...ars_rule_id=201

2015r :?

MartinezTychy - 12-01-2017

U mnie wy?wietla si? 2016r.
AiM - 12-01-2017

http://allegro.pl/nowy-ak...48.html#thumb/1
To ten sam, te same zdj?cia, ale inna aukcja. Na biegunie - 16 tydzie?, '15 roku.
Chyba, ?e si? myl?, to prosz? mnie poprawi?. Poza tym tanio. Po 600 "stoj?".

Bogdan 190 - 13-01-2017

Szarpa?bym jak Reksio boczek...bra?bym bez zastanowienia...
adios - 13-01-2017

AiM, Nie kupuj z Knurowa daj sobie lepiej spok?j.
Kup nowy z dobrej firmy .
Lepiej zap?aci? 50-80z? dro?ej ale mie? pewno?? :wink:

Bogdan 190 - 13-01-2017

adios napisał/a:
Nie kupuj z Knurowa daj sobie lepiej spok?j.

A to czemu? Co wiesz a si? nie pochwalisz 8-) odrzuty?

AiM - 13-01-2017

adios napisał/a:
AiM, Nie kupuj z Knurowa daj sobie lepiej spok?j.
Kup nowy z dobrej firmy .
Lepiej zap?aci? 50-80z? dro?ej ale mie? pewno?? :wink:

Ja tam nic nie kupuj?. Ju? mam. By?o w galerii. Kupi?em No Name za 270z?. Nie powiem nazwy, bo pop?kaj? wszyscy ze ?miechu.
2 lata gwarancji jest i my?l?, ?e tyle wytrzyma max przy elektrowni jak? b?dzie musia? w przysz?o?ci nap?dza? ;) (pr?bka u mnie w galerii)
Wi?c po co mi ori lub jakie? drogie super-jednostki :lol:

george - 13-01-2017

Mo?e taki ? https://www.olx.pl/oferta...html#607185426e Te? z Knurowa
AiM - 13-01-2017

To ten sam
adios - 13-01-2017

Znam osoby, co nie by?y zadowolone.
MartinezTychy - 13-01-2017

adios napisał/a:
Znam osoby, co nie by?y zadowolone.


S? tu zarejestrowane?

ciechu00 - 12-02-2017

Sesja dobiega ko?ca wi?c czas przerwa? cisz? w temacie :)

Je?li chodzi o spraw? akumulatora. Po pod?adowaniu zosta? on zamontowany i do dzisiaj ?adnie odpala. Mrozy ju? miejmy nadziej? min??y na dobre wi?c do kolejnej zimy wytrzyma :grin:

Wczoraj Baron zajecha? na warsztat i zamontowali?my w ko?cu GPS'a. Walczyli?my jeszcze z zamkiem klapy baga?nika, zosta? wyci?gni?ty, ?eby sprawdzi? co tam nie gra. Sprawa w trakcie, na razie brak wynik?w. Zosta? zamontowany nowy zamek, niestety bez kluczyka, a stary moczy si?, ?eby go rozrusza?.


Kolejna kwestia widoczna na powy?szym zdj?ciu. To szare co? to nie butla z gazem :mrgreen: tylko nowe felgi, kt?re bior? dzisiaj do Opola i b?d? nad nimi pracowa?... ale o tym innym razem, na dzisiaj tyle :smt006

AiM - 12-02-2017

Widz?, ?e masz "inn?" uszczelk? baga?nika, tzn nieklejon? tylko "nak?adan?". Jak zatem rozwi?za?e? kwesti? tylnej os?ony plastikowej wewn?trz, na zdj?ciu jej nie ma. Ja te? mam tak? uszczelk? i w/wym panel nie pasuje.
ciechu00 - 12-02-2017

AiM napisał/a:
Widz?, ?e masz "inn?" uszczelk? baga?nika, tzn nieklejon? tylko "nak?adan?". Jak zatem rozwi?za?e? kwesti? tylnej os?ony plastikowej wewn?trz, na zdj?ciu jej nie ma. Ja te? mam tak? uszczelk? i w/wym panel nie pasuje.

Nie zwr?ci?em na to uwagi, a przy samym ?ci?ganiu jej mnie nie by?o bo akurat znosi?em felgi. Ale mog? jutro zej?? do auta i zrobi? kilka zdj??. Kt?re miejsca Cie dok?adnie interesuj??

AiM - 12-02-2017

Styk plastiku z gumow? uszczelk?, u do?u przy zamku np. Czy w okolicach odboj?w. Taki rzut jak na poprzednim zdj?ciu by?by super ;)
ciechu00 - 13-02-2017

AiM Masz zdj?cia na PW
AiM - 13-02-2017

... i wszystko jasne! :smt041
Dzi?ki <pub>

ciechu00 - 14-05-2017

Troch? tu cicho, ale nie dla tego, ?e si? nic nie dzieje :razz:
Wczoraj sp?dzi?em troch? czasu na warsztacie i za?o?one zosta?y w ko?cu felgi :oops:

Dodatkowo samoch?d zosta? odpowiednio oznaczony naklejk? i ramkami ;)



Co do felg to w tygodniu wrzuc? d?u?szy tekst dotycz?cy ich polerowania

george - 15-05-2017

No ?adnie, widzia?em ostatnio W 201 z tak samo zrobionymi felgami, w Raciborzu na stacji, na wylocie na Rybnik
ciechu00 - 15-05-2017

S?owem wst?pu, kupi?em okazyjnie felgi 8loch 7.5J, 16”, ET41 nie by?y w najlepszym stanie, ale nie musia?y by?, poniewa? kupowa?em je maj?c na nie konkretny plan. Chcia?em spolerowa? je na lustro :smt007 Felgi mia?y porysowane ranty i na dw?ch z nich widoczne by?y wi?ksze purchle. Na pocz?tku zaznacz? jeszcze, ?e jestem totalnym amatorem i robi?em to pierwszy raz w ?yciu. :wink: Dla uprzyjemnienia lektury doda?em troch? zdj?? z przebiegu prac oraz gify i time lapsy :lol: (niestety trzeba kilkn?? w link/gif)

W po?owie lutego zawioz?em felgi do Opola, gdzie sp?dzam wi?kszo?? czasu i zabra?em si? do roboty. Przedmioty potrzebne do pracy zakupi?em w Castoramie, a felgi ?ciera?em w piwnicy. Sp?dza?em na tym po oko?o 2 godziny dziennie przez 4-5 dni w tygodniu. Usi?d?cie wygodnie i zaczynamy... :wink:

?ci?ganie farby

Pierwszym krokiem by?o ?ci?gni?cie farby. Pocz?tkowo chcia?em u?y? do tego preparatu Scansol Strong, ale niestety nie uda?o mi si? go kupi? lokalnie. Zamiast Scansol’a u?y?em 3v3. Nie wiem, jak si? sprawdza Scansol, ale s?ysza?em, ?e jest dobry. 3v3 poradzi? sobie z farb? po 3-4 na?o?eniach. Farb? zdziera?em szpachelk?, oczywi?cie ostro?nie, ?eby nie zrobi? zbyt g??bokich rys, a resztki podk?adu ?ciera?em w kolejnym etapie.


Papier ?cierny 120

Dalej przysz?a kolej na papier ?cierny o gradacji 120. Tutaj by?o najwi?cej roboty :evil: trzeba by?o ?ci?gn?? pozosta?o?ci podk?adu i zetrze? wszystkie w?ery. Dodatkowo trzeba by?o po?wi?ci? troch? czasu na uszkodzenia rant?w oraz purchle. Z rantami by?o chyba najwi?cej roboty, poniewa? jest on lekko zakrzywiony i ci??ko by?o si? tam dosta? :?: Mo?e i nie uda?o si? wszystkiego do ko?ca usun??, ale i tak moim zdaniem wysz?o dobrze.
    Czas pracy: ~26 godzin
    Zu?yty papier: ca?a rolka 115mm x 3m

Time laps ze wst?pnego ?cierania podk?adu



przed i po:


przed i po:


przed i po 120:


gif przed i po:


Papier ?cierny 240

Nast?pnie wzi??em si? za ?cieranie papierem ?ciernym o gradacji 240. Na pocz?tku ci??ko by?o mi oceni? czy wszystkie rysy po 120-stce zosta?y usuni?te, ale z czasem udawa?o mi si? to ju? wy?apa?. Po sp?dzeniu 26 godzin na tarciu 120-stk? zdziwi?em si? o ile mniej pracy potrzebne jest na 240-stk?, ale to by?y dopiero pocz?tek :razz: Na tym etapie r?wnie? zacz??em matowienie otwor?w pod przysz?e malowanie.
    Czas pracy: ~8 godzin
    Zu?yty papier: 4,5 arkusza 23cm x 28cm

przed i po 240:


gif po 240:


Papier ?cierny 400

Kolejnym papierem by? papier ?cierny o gradacji 400. Tutaj r?wnie? jak poprzednim by?o mniej roboty ni? 120-stk?. Maj?c ju? do?wiadczenia po poprzednich papierach ?atwiej by?o mi pracowa? i dostrzega? co jeszcze pozostawa?o do usuni?cia 8-)
    Czas pracy: ~6 godzin
    Zu?yty papier: 4 arkusze 23cm x 28cm

przed i po 400:


gif po 400:


Papier ?cierny 800

Nast?pnie przysz?a pora na papier ?cierny o gradacji 800. Tutaj ?ciera?em ju? na mokro. Woda sprawia?a, ?e rysy by?y trudniejsze do zauwa?enia wi?c przydatna okaza?a si? mocna latarka, kt?r? mo?na by?o sprawdzi? rysy pod r??nymi k?tami. Na tym etapie r?wnie? sko?czy?em przygotowywanie otwor?w pod malowanie (3 etapy: 240, 400, 800).
    Czas pracy: ~4,5 godziny
    Zu?yty papier: 4,5 arkusza 23cm x 28cm

przed i po 800:


gif po 800:


Papier ?cierny 1500

Kolejny etap to papier ?cierny o gradacji 1500, r?wnie? na mokro. ?cieranie z ka?dym kolejny etapem stawa?o si? ?atwiejsze i na tym etapie sz?o ju? ca?kiem fajnie. Powoli mo?na te? by?o ju? dostrzec pierwsze efekty pracy :smile:
    Czas pracy: ~4,5 godziny
    Zu?yty papier: 4 arkusze 23cm x 28cm

przed i po 1500:


gif po 1500:


Papier ?cierny 2000

Ostatni etap ?cierania, czyli papier ?cierny o gradacji 2000. Tutaj widoczne s? ju? efekty ca?ej ci??kiej pracy. Praca sz?a r?wnie? szybko, nawet szybciej ni? poprzednie etapy i to mimo dok?adnego ?cierania. Rado?? z zako?czenia ?cierania by?a niema?a, ale pozosta? jeszcze jeden etap, kt?ry jak si? okaza?o, troch? si? przeci?gn?? :neutral:
    Czas pracy: ~4 godziny
    Zu?yty papier: 3 arkusze 23cm x 28cm

przed i po 2000:


gif po 2000:


Polerka

Na pocz?tku zaplanowa?em sobie polerowanie za pomoc? pasty polerskiej w kostce (niebieska na pocz?tek i do wyko?czenia bia?a), poleruj?c bawe?niakiem na trzpieniu do wiertarki. Co do bawe?niak?w, mia?a by? bawe?na mi?kka (CH) na pocz?tek i flanela mi?kka (KFL) do wyko?czenia. Okaza?o si? jednak, ?e ten zestaw nie da? oczekiwanych przeze mnie efekt?w i zamiast lustra by?o mleko :?:

Skonsultowa?em si? z kilkoma osobami kt?re felgi ju? polerowa?y i uzyska?em kilka wskaz?wek. Po pierwsze, past? polersk? w kostce zmieni?em na Amstutz Amglos - szwajcarska pasta polerska, kt?ra dzia?a cuda :oops: Po drugie, do polerowania na pocz?tku u?ywa?em filcu, a do wyko?czenia flaneli mi?kkiej (KFL). Po trzecie, do ?cierania papierem wodnym najlepiej doda? p?ynu do mycia naczy?. Po tej zmianie efekty by?y dla mnie zadowalaj?ce.

przed i po polerce:



Time laps z polerowania

Po wypolerowaniu felg wypolerowa?em r?wnie? ?ruby do nich. Tutaj zastosowa?em jedynie szybkie polerowanie bez usuwania rys papierem ?ciernym.


Prace ko?cowe:

Jedyne co pozosta?o to pomalowa? lochy. D?ugo zastanawia?em si? nad kolorem, my?la?em o czym? co komponowa?oby si? z kolorem karoserii lub kolorem wn?trza, ale ostatecznie pad?o na czarny po?ysk, ?eby wizualnie powi?kszy? otwory i uwydatni? efekt lustra.

No i ostatni, najprzyjemniejszy moment. Na felgi za?o?one zosta?y opony 205/55 i w ko?cu, po 3 miesi?cach, mo?na by?o za?o?y? felgi na samoch?d :mrgreen:

przed i po za?o?eniu:



Gdyby nie k?opoty z polerowaniem pastami w kostkach to najprawdopodobniej felgi uda?o by si? za?o?y? ju? na Lany Poniedzia?ek w Rybniku, ale niestety. :!: Efekt ko?cowy mo?e nie jest idealny, ale dla mnie wystarczy. ;) Poprawki b?d? wprowadza? przez zim?, po sezonie. Jasne, ?e mog?em odda? felgi specjalistom do wypolerowania, ale wola?em to zrobi? sam, bo mimo gorszego efektu mam jednak ?wiadomo??, ?e sam to osi?gn??em. :lol: I to chyba tyle, przypominam, ?e ?adnym specem od tego nie jestem, ale jak by kto? mia? jakie? pytania to ?mia?o pytajcie, jak by?cie wychwycili jakie? b??dy to r?wnie? ch?tnie pos?ucham. Cz?owiek w ko?cu uczy si? na b??dach. :smt006

typ2006 - 22-05-2017



Jak zobacz? po poprawkach to mo?e moje b?d? nast?pne w kolejce :razz:

mroczny - 22-05-2017

Wysz?o elegancko :grin:
Micha?_90 - 12-06-2017

Jest PETARDA!!! :smt038 <spoko> Od miesi?ca mam upolowane takie same felgi do mojej 190tki z my?l? ?eby w?a?nie tak je zrobi? :smile:
ciechu00 - 12-06-2017

Micha?_90 to jak by? mia? jakie? pytania to wal ?mia?o, albo jak by co? wysz?o podczas pracy :D
Micha?_90 - 12-06-2017

Spoko, w razie wu b?d? mia? na uwadze :D
ciechu00 - 13-07-2017

Ostatnio mia?em nieprzyjemn? niespodziank?. Baron postanowi? wypu?ci? kotwic? i si? obni?y? - rdza nadgryz?a mocowanie tylnego wahacza :!:


Auto musia?o zosta? zawiezione na lawecie na warsztat, a gdy zjecha?o z lawety ukaza? si? taki oto negatyw:


Ca?a tylna belka okaza?a si? by? do?? mocno nadgryziona przez rdz?. Podwozie r?wnie? potrzebowa?o pomocy spawacza.



Belk? na pocz?tku chcia?em kupi? od wujka, jednak mia? on j? z kombika i niestety jest tam inne mocowanie na nivo.


Ostatecznie uda?o mi si? zdoby? belk? od typ2006, kt?r? kiedy? tam przytacha? razem z silnikiem do swapa. Zosta?a ona odrdzewiona i zakonserwowana. Wpad?y r?wnie? nowe wahacze i poduszki


Podwozie przesz?o renowacj?, zosta?o pospawane, odrdzewione i zakonserwowane


A tak to wygl?da po ca?ej operacji:


Przy okazji zosta?y r?wnie? wymienione przewody paliwowe, ca?e wahacze z przodu i pospawany zosta? t?umik, kt?ry mia? lekkie p?kni?cie. Wydmucha?em r?wnie? sporo piasku z otwor?w na lewarek (kt?re o dziwo s? w bardzo dobrym stanie) i spod listw.
Znalaz?a si? r?wnie? chwila na kosmetyk? i usun??em w ko?cu zaschni?ty asfalt z listw:



Po ca?ej akcji pojecha?em na zbie?no?? i ustawianie ca?ej geometrii. W najbli?szej przysz?o?ci b?dzie robiona r?wnie? renowacja podwozia z przodu.

adios - 13-07-2017

ciechu00 napisał/a:
Ca?a tylna belka okaza?a si? by? do?? mocno nadgryziona przez rdz?. Podwozie r?wnie? potrzebowa?o pomocy spawacza.
Nie chcia?bym tego prze?y? .

ciechu00 napisał/a:
Ostatecznie uda?o mi si? zdoby? belk? od typ2006, kt?r? kiedy? tam przytacha? razem z silnikiem do swapa. Zosta?a ona odrdzewiona i zakonserwowana. Wpad?y r?wnie? nowe wahacze i poduszki


Podwozie przesz?o renowacj?, zosta?o pospawane, odrdzewione i zakonserwowane
Jesli to jest na miar? mo?liwo?ci profesjonalnie zrobione to ok. (Takie etapy spawania musz? by? zrobione dobrze i oczyszczone oraz dobry profesjonalny przetop)
Zbie?no?? musi by? zrobiona bo to zabieg powa?ny :x

ciechu00 - 13-07-2017

adios napisał/a:
Jesli to jest na miar? mo?liwo?ci profesjonalnie zrobione to ok.

Robi? to profesjonalny spawacz, wspawana zosta?a gruba blacha, a wszystko trwa?o ok. 10h... jest to zrobione dobrze :)

george - 14-07-2017

No i fajnie, kolejne 20 lat z g?owy.
Harrington - 18-07-2017

Kawa? dobrej roboty
typ2006 - 23-07-2017

Dobrze si? przez forum dowiedzie?, ?e ostatecznie nie mam ju? mojej belki :lol:
ciechu00 - 19-08-2017

Jaki? czas temu do auta zosta? dodany ma?y gad?et :grin:


Niby ma?a rzecz, a cieszy jak podczas jazdy patrz?c w lusterko wida? t? kiwaj?c? g?ow? :razz:

AiM - 19-08-2017

Yeah! :smt045
...za jedyne?...

Bogdan 190 - 20-08-2017

Tanioszka w serwisie chyba 114z?
typ2006 - 20-08-2017

Podczas jazdy to sie patrzy na drog?, a nie w lusterko :razz:
ciechu00 - 20-08-2017

AiM napisał/a:
...za jedyne?...

Dok?adnie nie wiem, bo to by? prezent ;)

typ2006 napisał/a:
Podczas jazdy to sie patrzy na drog?, a nie w lusterko :razz:

A podczas cofania? :razz: Poza tym 2.0D ma tak? pr?dko??, ?e patrzenie w lusterko jest bezpieczne :smt005

Bogdan 190 - 20-08-2017

ciechu00 napisał/a:
AiM napisa?/a: ...za jedyne?...

Dok?adnie nie wiem, bo to by? prezent

To spali?em :!:

ciechu00 - 21-08-2017

Bogdan 190 napisał/a:
To spali?em :!:


Ceny w poszczeg?lnych ASO si? r??ni? wi?c nie do ko?ca :smile:

ciechu00 - 23-09-2017

Mam pytanie dotycz?ce listew, a konkretnie spinek.
Chc? si? zabra? za zdemontowanie listew, ?eby zobaczy? co si? tam dzieje i czy nie b?dzie potrzebna jaka? interwencja. Dowiedzia?em si? ju?, ?e podczas ich ?ci?gania nieuniknione jest po?amanie przynajmniej kilku spinek. I tutaj moje pytania:
1) Lepiej kupi? spinki z ASO czy zamienniki? Je?li zamienniki to sk?d?
2) Czy ma kto? spis jakie spinki b?d? potrzebne i w jakiej ilo?ci?
3) Uda?o mi si? znale?? fajny spis wszystkich potrzebnych spinek ale do 190. Czy to s? identyczne spinki czy si? r??ni? (rodzajowo i ilo?ciowo)?
Z ch?ci? przeczytam te? jakie? porady i uwagi :grin:

george - 25-09-2017

Jak nie wiesz jak sci?ga? to podjed? do mnie to ci poka?e, spinki kup sobie zamienniki, daj? rad?, kiedy? te z ASO wytrzymywa?y kilkukrotne zdejmowanie- zak?adanie , ale teraz s? takie jak te zamienniki.
ciechu00 - 16-12-2017

Dawno tu nic nie pisa?em... :?

Operacja z listwami cz??ciowo zako?czona, jedynie w drzwiach kierowcy pozosta?a dziura po rdzy ale do tego b?d? potrzebowa? wyci?? kawa?ek ze zdrowych drzwi, albo ca?e drzwi wymieni?... ale ci??ko znale?? takie bez rdzy :lol:
Reszta zosta?a odrdzewiona i zabezpieczona

Kolejna ma?a zmiana: oryginalny emblemat w ko?cu zgadzaj?cy si? z prawd? :grin:


A jako, ?e robi si? zimno, a Baron nie jest gara?owany to narzeczona uszy?a takie co?, ?eby nie marz? :mrgreen:

Gucio SLR - 16-12-2017

Ja bym wymieni? drzwi na inne ;) ?atka i tak sie pojawi od nowa ;)
Jarek Cieszyn - 17-12-2017

Fajne to masz.
george - 18-12-2017

Mam jakie? drzwi, granatowe, wpadnij sobie zobaczy
ciechu00 - 02-01-2018

george napisał/a:
Mam jakie? drzwi, granatowe, wpadnij sobie zobaczy?


B?d? mia? na uwadze, ale na razie musz? ograniczy? wydatki i wstrzymuje wszystkie poprawki :)

Baron nie zawi?d? w niskich temperaturach, -9*C nie przeszkodzi?o mu w odpaleniu i przetransportowaniu nas do Wis?y na Sylwestra :oops:


AiM - 02-01-2018

ciechu00 napisał/a:
nie zawi?d? w niskich temperaturach, -9*C nie przeszkodzi?o mu w odpaleniu

...Bo czapeczk? mia?e? na Gwie?dzie....i szaliczek :grin:

ciechu00 - 03-07-2018

24 czerwca wybrali?my si? na chwil? do Zabe?kowa odwiedzi? znajomych na zlocie. Aut by?o ma?o bo pogoda nie dopisa?a mimo to znalaz?o si? kilka ciekawych :)


↑wycieraczka bez teleskopu i jeden centralny spryskiwacz



A tu bonus dla AiM, ostatnio wspomina?e? ?e ich coraz mniej wida?, a tu mimo niesprzyjaj?cej pogody a? 3 :lol:

AiM - 03-07-2018

ciechu00 napisał/a:
bonus dla AiM


<jupi> <jupi> <jupi>

ciechu00 - 18-08-2018

Jakby kto? si? zastanawia? czy kanapa z IKEI wejdzie do balerona... to wejdzie :grin:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group