MB Silesia Club Poland Strona Główna MB Silesia Club Poland
www.mb.slask.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
M?j W201 2.0E '89
Autor Wiadomość
Mati046 
Nowicjusz


model auta: W201 2.0E
imi?: Mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 03 Kwi 2018
Posty: 6
Skąd: Andrych?w
Wysłany: 12-04-2018   M?j W201 2.0E '89

Cze?? wszystkim, skoro mam ju? mo?liwo?? to pora przedstawi? moj? gwiazd?. Og?lnie rzecz bior?c ca?a moja przygoda z Mercedesem zacz??a si? jakie? 15 lat temu, kiedy to ojciec kupi? swoj? sto dziewi??dziesi?tk?, ale z racji nieposiadania jeszcze prawa jazdy przez niego to ja robi?em za kierowc?. Oczywi?cie taka sytuacja nie mog?a trwa? wiecznie, wi?c kiedy wreszcie zgromadzi?em odpowiednie fundusze to sta?em si? w?a?cicielem swojej 190, zupe?nie przypadkiem r??ni?cej si? od tej ojcowskiej obecno?ci? szyberdachu, zag??wk?w na tylnej kanapie, bia?ymi kierunkowskazami, ciemniejszym wn?trzem i innymi ko?pakami, a tak to wszystko identyczne.


Tutaj podczas powrotu do domu, kilka godzin po zakupie, wprawne oko zauwa?y brak listwy przy tylnym zderzaku.
Po za?atwieniu formalno?ci zwi?zanych z przerejestrowaniem samochodu i op?aceniem OC okaza?o si?, ?e wprawdzie blacharka nie wymaga?a jakich? du?ych nak?ad?w pracy, niestety uk?ad jezdny piszczeniem opon wr?cz wo?a? o pomoc. Samoch?d sp?dzi? u zaufanych mechanik?w ponad tydzie?, gdzie w tym czasie ca?y sp?d zosta? doprowadzony do stanu niemal?e idealnego (b?d? im za to dozgonnie wdzi?czny, wprawdzie koszty by?y kosmiczne, ale gdzie? indziej bym pewnie zap?aci? jeszcze wi?cej).

Zaraz po ?wi?tach Bo?ego Narodzenia by?em um?wiony z lakiernikiem na poprawki, po kt?rych samoch?d wygl?da? tak:

Jak wida? listwa przy tylnym zderzaku znalaz?a si? na swoim miejscu (wcze?niej le?a?a w baga?niku), dodatkowo zosta?y zlikwidowane wszystkie ogniska korozji, a tak?e wymieniona antena (stara w og?le nie dawa?a znaku ?ycia) i listwa na klapie baga?nika (poprzednia by?a ukruszona z jednej strony).

W mi?dzyczasie sam wymieni?em filtr powietrza, a tak?e uszczelk? pod pokryw? zawor?w, stara by?a tak twarda, ?e jakbym si? dobrze zamachn?? to m?g?bym ni? kogo? zabi?.


Z najwi?kszych moich wyzwa? okaza?a si? wymiana pr?dko?ciomierza ze wzgl?du na uszkodzenie licznika kilometr?w, tyle mi?sa co polecia?o w gara?u to moje:

Na szcz??cie dzi?ki temu, ?e wymienia?em te? kierownic? to dost?p mia?em troch? ?atwiejszy:

Ca?o?ciowo wygl?da to tak:


Na chwil? obecn? samoch?d jest po wymianie oleju w skrzyni bieg?w, zmianie k?? na letnie i sprawdzeniu konserwacji podwozia, na szcz??cie wszystko w najlepszym porz?dku.



Do zrobienia zosta?y mi jeszcze szczeg??y, naprawa lewego lusterka wstecznego (urwana d?wignia regulacji), wypranie tapicerki (zapuszczona nie jest, ale ?wie?o?ci? te? nie grzeszy) i monta? ogranicznika otwierania tylnych prawych drzwi.

EDIT 15.04.2018
Ca?y sobotni dzie? sp?dzony w gara?u, oczywi?cie z przerw? na obiad.
Zdemontowany kolektor dolotowy i co? co kiedy? by?o uszczelk?:


Najwi?cej czasu poch?ania pozbycie si? resztek starej uszczelki:


Miejsca tyle, ?e V8 spokojnie by wesz?o ;) :


Nowa uszczelka na swoim miejscu:


Przy okazji wymieni?em te? obudow? wtrysku czyli popularny kalosz, niestety nie by?o mi dane sprawdzi? jako?ci swojej pracy bo okaza?o si?, ?e zaw?r powietrza niedomaga (nie "klika" zaraz po w??czeniu zap?onu), jedyne co wiem to to ?e silnik odpala, dodatkowo ciesz? si? bo nie zosta?a mi ?adna ?rubka czy nakr?tka.
_________________
http://tiny.pl/g2g2x - w nocy to si? ?pi a nie po g?rach ?azi ;)
 
 
Harrington 
Prezes MB Silesia



model auta: w123&W201
ilo?? spot?w: 2
Zloty: 2
imi?: Marcin
Pomógł: 4 razy
Wiek: 36
Dołączył: 19 Gru 2007
Posty: 2669
Skąd: Gliwice
Wysłany: 20-04-2018   

Elegancko widz?, ?e du?o pracy w?o?y?e? ale pewnie jeszcze wi?cej przed Tob? wi?c powodzenia !
_________________
Pozdro 240
 
 
 
Mati046 
Nowicjusz


model auta: W201 2.0E
imi?: Mateusz
Wiek: 42
Dołączył: 03 Kwi 2018
Posty: 6
Skąd: Andrych?w
Wysłany: 02-08-2018   

Dzi?ki, w sumie jeszcze troch? pracy zosta?o, ale te? musz? pilnowa? co by nie zaprzepa?ci? tego, co ju? zosta?o zrobione, za du?o czasu i pieni?dzy to kosztowa?o.

EDIT:

Stare wtryskiwacze mia?y ju? do??, podobnie zreszt? z rozdzielaczem paliwa (nie da?o si? go nawet od przep?ywomierza odkr?ci?), wi?c dosta?y kopa.


Jak si? ma pecha to nawet sterownik padnie, na szcz??cie uda?o si? kupi? sprawny.


Kiedy ca?o?? dzia?a jak nale?y to mo?e te? cieszy? oko, przez chwil? my?la?em czy nie zamontowa? filtra sto?kowego, na szcz??cie tylko przez chwil?.


Auto umyte i nawoskowane, silnik pracuje jak trzeba, mo?na ?miga?.

https://youtu.be/Mw0PdN02DRc
Jak silnik odpala w taki spos?b to ma si? satysfakcj?, ?e si? wszystko samemu zrobi?o.
_________________
http://tiny.pl/g2g2x - w nocy to si? ?pi a nie po g?rach ?azi ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

 

PARTNERZY



 

Chrispeedy&Fenix "2005"

Masz pytania ? chcesz swobodnie porozmawia?  i podzieli? si? swoj? wiedz? ?! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pami?taj o tym, ?e nie b?dziemy tolerowa? niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzm?w. Wymieniaj do?wiadczenia a nie obelgi ! regulamin
Zamieszczone na tym forum wpisy s? prywatnymi opiniami/plikami U?ytkownik?w forum.
Administracja forum MB SILESIA CLUB POLAND nie ponosi odpowiedzialno?ci za ich tre??.

 

Google
 
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 8