MB Silesia Club Poland Strona Główna MB Silesia Club Poland
www.mb.slask.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W123 coupe - odbudowa
Autor Wiadomość
stiven1985 
Nowicjusz


model auta: W123 280 C
imi?: Filip
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Lubin
Wysłany: 21-09-2015   W123 coupe - odbudowa

Witam Wszystkich serdecznie i ciesz? si? ?e mog? podzieli? si? z Wami moja rado?ci? i szcze?ciem jakie daje mi odbudowa i remont mojej pi?knej Mercedes w wersji Coupe.
Na pocz?tek kilka suchych fakt?w co by?o wiadomo z czym mamy do czynienia:
1. Mercedes w123 coupe
2. Rocznik produkcji 1977
3. Przebieg - licznikowo ok 250 000 - ale to wiadomo jak to z tmi przebiegami jest, dlatego napisalem ze licznikowo:)
4. Silnik M 110 na ga?niku solexa - 2.8 plus automatyczna skrzynia
5.Kolor - oliweczka w metaliku tak na moje oko.
6. Kraj pochodzenia - Holandia.

Ot??, auto trafi?o mi sie ca?kiem przypadkowo, gdy? jecha?em ogl?da? z zamierem kupna 123 coupe ale z silnikiem 230 ale jak to sie okaza?o na miejscu auto by?o w du?o gorszym stanie ni? opowiada? w?a?ciciel. Jako ?e by?em ponad 300 km od domu i nie za bardzo mia?em ochote wraca? z pustymi r?kami wi?c wracaj?c do domu postanowi?em obejrzec wszystkie merce jakie znajde w necie. Najbli?ej znalaz?em auto w Szczecinie i chocia? troch? odbiega?o od tego co chcia?em kupi? postanowi?em je obejrze? ?eby mie? lepsze rozeznanie w sytuacji rynkowej tych aut. Na miejscu okaza?o si? ze jest lepiej ni? sie spodziewa?em. Auto elegancko odpali?o, odby?em jazde pr?bn?, po dok?adnych ogl?dzinach na tyle na ile to by?o mo?liwe bez kana?u i ostrej negocjacji ceny sta?em sie szcze??lwym posiadaczem wymarzonego auta:) Zaraz po tym jak go kupi?em pojawi?a si? okazja zeby sprawdzi? w jakim auto jest stanie - tzn. czy jezdzi i jak jezdzi - powr?t do domu na ko?ach 300 km. By?em mi?o zaskoczny kiedy w trasie spokojnie lecia?em 100 km/ h a w srodku nic nie wali?o nic nie stuka?o nic nie wia?o i nic nie telepa?o, tylko szum powietrza omiataj?cego auto. Dolecia?em bez problem?w i bez najmniejszego zaj?kni?cia ze strony autka. Pod domem w ge?cie zwyci?stwa przypali?em gume:D Na drugi dzie? mog?em dopiero na spokojnie go obejrze? i przyjrze? si? jaka jest sytuacja.
Pierwsze co mi sie rzuci?o w oczy to stuprocentowa kompletno?ci auta i co potwierdzi? m?j blacharz bezwypadkowo?? o raz brak ingerencji w blacharke ze strony kogolwie. Je?li chodzi o wn?trze stopie? zu?ycia zdaje si? potwierdza? warto?? kt?ra pokazuje licznik . Fotle w ?adnym mijescu nie sa poprzecierane, podobnie jak kierownica i peda?y, deska rozdzielcza ma dwa malutkie p?kni?cia w okolicach g?o?nik?w, drewno nie pop?kane, pod?okietnik miedzy fotelami nie po?amany i nie poprzecierany. Wszystko by?o zuzyte r?wno i jak na prawie 40 lat w do?? niewielkim stopniu. Wszystkie el. zewn?trzne s? na swoim miejscu i niczego nie brakuje a do tego wymagaj? jedynie polerki, no mo?e poza tylnym zderzakiem kt?ry ma jakie? rdzawe zacieki.
Jest kilka rzeczy kt?re nale?y zrobi?, wiadomo nie jest to nowy samoch?d ale praca z nim to prawdziwa przyjemno??, chocia? czasami brak mi si?>:)
Idea by?a prosta - kupuje moje ukochane auto i wszystko co jestem w stanie zrobi? w?asnor?cznie robie we w?asnym zakresie a co nie, robi? sprawdzeni fachowcy. W temacie mechaniki jako? sobie radze wi?c temat silnika postanowi?em ogarn?? sam, gdy? wymaga raczej kosmetycznej interwencji. Remont generalny nie wchodzi w gre bo oleju prawie nie bierze a po sprawdzeniu ci?nienia w cylindrach okaza?o si? ze ma w ka?dym r?wno po 12 atmosfer, wiec tam nie zagl?dam. Musze go uszczelni? bo do?? mocno sie poci chyba ze wszystkiego poza g?owic? ale to nie problem. Juz troche czasu przy nim sp?dzi?em i dalej nie moge rozgry?? powodu dla kt?rego nie dzia?a wspomaganie ale ca?y czas nad tym
pracuje:) Poni?ej wrzuce kilka zdj?? z rozbi?rki i ewentualnie ka?de z nich opisze, bo nie ukrywam ?e licz? na pomoc i porad? koleg?w w zakresie moich osobistych prac.

Obecnie jestem na ko?cowym etapie demonta?u wszystkiego bo w przysz?ym tygodniu auto leci do lakiernika i blacharza, a w tym czasie bede si? stara? zrobi? silnik zeby ?adnie pracowa? po monta?u.













Robota idzie do przodu wiec wrzucam kilka fotek:)









 
 
*mroczny 
Zabytek



model auta: W123 200D
imi?: Jakub
Pomógł: 4 razy
Wiek: 32
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 1667
Skąd: Tarnowskie G?ry
Wysłany: 22-09-2015   

Bardzo ?adna qupeta, powodzenia w dalszych pracach :)
_________________
HEBEL TEAM
W123 240D 83r - KEBAB
W201 2.5 Turbo 93r
EX: W123 200D 82r-Hebel
 
 
 
stiven1985 
Nowicjusz


model auta: W123 280 C
imi?: Filip
Dołączył: 21 Wrz 2015
Posty: 6
Skąd: Lubin
Wysłany: 19-10-2015   

sprawa wreszcie nabiera tempa i cos sie zaczyna dziac, jest spora sznasa ze przed koncem roku auto do mnie wroci i zacznie sie sk?adanie.





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

 

PARTNERZY



 

Chrispeedy&Fenix "2005"

Masz pytania ? chcesz swobodnie porozmawia?  i podzieli? si? swoj? wiedz? ?! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pami?taj o tym, ?e nie b?dziemy tolerowa? niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzm?w. Wymieniaj do?wiadczenia a nie obelgi ! regulamin
Zamieszczone na tym forum wpisy s? prywatnymi opiniami/plikami U?ytkownik?w forum.
Administracja forum MB SILESIA CLUB POLAND nie ponosi odpowiedzialno?ci za ich tre??.

 

Google
 
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13