MB Silesia Club Poland Strona Główna MB Silesia Club Poland
www.mb.slask.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
uszczelka pod glowica?
Autor Wiadomość
Borat 
Youngtimer


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 149
Skąd: Zgierz
  Wysłany: 16-05-2006   uszczelka pod glowica?

witam,

temat ten powraca do mnie bardzo regularnie... pojade sprawdzic to u mechaniora ale najpierw zasiegne opinii u was, z gory dzieki. otwiram korek od chlodzenia, malo plynu...dolewam ok 200 ml (silnik zimny). przejechalem kawalek, odkrecam tera juz za duzo plynu, ulewa sie. mysle przegazuje zobacze czy sie podniesie jeszcze. dodaje gazu, poziom plynu zamiast wylatywac( tak by chyba bylo jakby uszczelka padla) obniza sie. im wyzsze obroty tym nizszy poziom. normalne to? no a maz w srodku powrocila, ale o tym juz debatowalismy kiedys.
a tak poza tym to duzo trzeba zminic jakbym chcial wrzucic diesla? czy skrzynia bedize pasowala(4 biegi obecnie)? czy trzeba zminiac zawieche bo diesel chyba ciezszy jest...

nie ukrywam ze temat tej mazi w ukl mnie denerwuje, acha, oleju ubywa, ale nie wiem jeszcez ile bo minerala zalalem.


Niedoko??czone lub wygwiazdkowane niecenzuralne wyrazy nadal s?? niecenzuralne. Prosz?? takowych nie u??ywa??.


pozdrawiam i dzieki :smt006
_________________
MB 190 1.8 92 r.
Ostatnio zmieniony przez Mi? 16-05-2006, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mi? 
Oldtimer



model auta: W123 230 manual 78r.
Pomógł: 5 razy
Wiek: 42
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 678
Skąd: Przeginia k Olkusza
Wysłany: 16-05-2006   

Objawy kt??re opisa??e?? s?? prawid??ow. Tak si?? mi wydaje przynajmniej.
Zimny silnik = p??yn zimny = mniejsza obj??to???? (oczywi??cie mo??liwe braki ze zwyk??ych wyciek??w)
Ciep??y, gor??cy silnik = p??yn w temp bliskiej wrzenia = obj??to???? du??ow wi??krza + du??e ci??nienie = wylewanie si?? p??ynu.
Wi??ksze obroty = pompa szybciej si?? obraca = wi??ksze ssanie = pozorny ubytek p??ynu w ch??odnicy poniewa?? masz odkr??cony korek co powoduje brak "podci??nienia" w g??rnym w????u a to za?? wolniejszy przep??yw p??ynu przez szczeline termostatu.

Wszystko OK do momentu gdy nie masz bombelk??w w ch??odnicy i oleistego nieprzezroczystego p??ynu.

PS
Wcxzoraj robi??em termostat i osad te?? znalaz??em. Dlatego ja nie zawrac??bym sobie g??owy ta uszczelk?? puki jest OK.

Pozdrawiam
_________________
%!%!%! GRUNT TO SOCZY?CIE ZIELONA 2,3 BENZYNKA !%!%!%
 
 
 
Borat 
Youngtimer


Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 149
Skąd: Zgierz
Wysłany: 16-05-2006   

przepraszam za te slowa, ale same sie cisna na wary :grin: :grin: obiecuje poprawe :wink:

no to troche sie uspokoilem, przeplucze uklad i zmienie plyn moze cus to da. a tak w ogole , odbiegajac od tematu to widzialem dzisiaj ladne 124 200D... czarne , szeroka listwa....tylko jak ono lamentowalo patrzac w niebo przednimi slepiami... 5 osob na pokladzie, caly tyl zawalony jakimis pudlami, ludzie trzymali jeszcze rzeczy na kolanach...to jeszcze bym zcierpial...ale do tego podczepiona byla laweta z jeepem cheeroke. jak ruszal to myslalem ze odleci, tylne kola krzyczaly strasznie, z opon chyba powstaly sliki podczas ocierania o nadkola...nic tylko wysiasc i dac gosciowi traktor skoro mesia nie szanuje...nerwy czlowieka tylko biora :wink:

pozdrawiam :smt006
_________________
MB 190 1.8 92 r.
 
 
 
sprowa 
Nowicjusz


model auta: W124 230E sedan
imi?: balagor
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 7
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-11-2008   

Kolego nie lekcewa? uszczelki. U mnie by?o to samo. Chodzi? fajnie, mia? moc, zrobi?em nim z 3000, nie bra? oleju i tylko p?ynu ubywa?o...
I wysypa?a si? uszczelka i nie wiem co z nim bedize- TERAZ SZUKAM DOBREGO I TANIEGO MECHANIKA- INFO gg 6265488
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

 

PARTNERZY



 

Chrispeedy&Fenix "2005"

Masz pytania ? chcesz swobodnie porozmawia?  i podzieli? si? swoj? wiedz? ?! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pami?taj o tym, ?e nie b?dziemy tolerowa? niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzm?w. Wymieniaj do?wiadczenia a nie obelgi ! regulamin
Zamieszczone na tym forum wpisy s? prywatnymi opiniami/plikami U?ytkownik?w forum.
Administracja forum MB SILESIA CLUB POLAND nie ponosi odpowiedzialno?ci za ich tre??.

 

Google
 
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14